Kako spasiti oštećenu kosu

Što učiniti kako bi kosa bila lijepa, zdrava i sjajna. Uz pomoć nekoliko važnih neophodnih savjeta svatko može saznati kako spasiti oštećenu kosu i ponovno ju učiniti prekrasnim zaštitnim znakom.
Prije nego što krenete u istraživanje najboljih metoda s kojima će vlasi opet biti kao prije, bez tragova brojnih agresivnih tretmana, dobro je znati što sve može utjecati na izgled i zdravlje kose.
Pokazalo se da su kemikalije u bojama za kosu jedan dio problema te ujedno i najčešći uzrok oštećenja vlasi. Kako nije realno očekivati da će mnogi zbog toga odustati od bojanja kose, potrebno je okrenuti se djelotvornim metodama.
Najbolji savjeti za njegu kose
Da bi bili zadovoljni zdravljem kose potrebno je potražiti hidratantne regeneratore koje ćete koristiti u kombinaciji s njegujućim šamponima. Postoje razne vrste šampona za kosu, a prilikom odabira treba uzeti u obzir je li kosa tretirana bojama i radi li se više o suhim vlasima ili masnoj kosi.
Nije samo važno kako prati kosu, nego i kako ju osušiti. Stručnjaci savjetuju da se nakon pranja istisne višak vode te da ju 10 minuta pustite da se prirodno suši prije nego odlučite uključiti sušilo.
Prija pranja bilo bi dobro kosu smočiti u hladnoj vodi jer upravo će niža temperatura vode pomoći zagladiti kutikule vlasi. Kada ste završili s pranjem, poželjno je isprati vlasi s manjom količinom hladne vode.
Šampon je dovoljno nanijeti na vlasište i pritom izbjeći temeljito šamponiranje ostatka kose jer bi se moglo napraviti puno manjih čvorova zbog kojih će kasnije biti teže raspetljati vlasi. Raspetljavanje mokrih vlasi moglo bi uzrokovati pucanje i listanje.
Tijekom kupnje regeneratora, šampona i maske, uvijek treba odabrati samo najbolje, odnosno preparate koji istovremeno obnavljaju kosu, sprječavaju lomljenje i učvršćuju je.
Ispucali vrhovi znak su da je kosa previše puta bilo izložena visokim temperaturama. Vlasi dok su izložene visokim temperaturama s vremenom se krenu mijenjati, a rezultat je krhka kosa koja potom lako puca. Zbog toga je važno zaštititi kosu od topline.
Nažalost kada vrhovi popucaju tu se ne može puno učiniti osim da se ošiša oštećeni dio kose. Važno je ono što se prije učini da do toga ne dođe prije vremena. Kosa se može zaštititi tako što će se izbjegavati sušenje pomoću sušila, dok se tijekom zime može koristiti ali samo s najmanjom brzinom.
Zaštita kose ljeti je isto tako važna, pa ne treba zaboraviti na redovnu njegu raznim hidratantnim maskama te na kape i šešire.
Kako bi bili zadovoljni zdravljem kratke ili duge kose, treba imati kvalitetan pribor, vrhunske preparate, pa tako i najbolju četku za kosu.